Připouštěcí podmínky pro rok 2014

(připouštíme od 1. 2. do 31. 7.)

 

            Dobrý den, v letošním roce je nabídnuta početně omezená možnost připuštění vašich kobylek. Připouštíme kobylky všech plemen bez ohledu na původ. Kobylky připouštíme po dobu říje každý den. Ustájení je zajištěno ve venkovním boxu s volným přístupem do výběhu. Podestýláme výhradně slámou. Krmení je zajištěno ve složení 2x denně seno, 1x denně müsli (po dohodě s majitelem možno vše upravit podle přání). Každý den jsou kobylky vyčištěny vč.kopýtek. Na ostatní péči se lze domluvit vždy individuálně s majitelem.

 

            Kobylka s sebou musí mít platný očkovací průkaz koně s vyznačeným očkovacím schématem platným dle zákona. Pokud pod sebou nemá hříbě, tak musí mít i negativní výsledek vyšetření na Taylorellu equigenitalis.  Dále vyžadujeme u všech kobylek vyšetření na: Hřebčí nákazu a Infekční anemii. Pak už musí být kobylka jen klinicky zdráva (kašlání, rýma, paraziti, atd.) a může kdykoli po předchozí dohodě přijet.

 

            Pokud nechcete cestovat s kobylkou za hřebcem, tak lze po dohodě přijet na připouštění k Vám. Tento způsob lze využít především u  kobylek co jsou po ohřebení a připouští se hned na první říji. V tomto případě stačí přijet 2 x k Vám. Po předchozích zkušenostech, kdy kobylky zdárně zabřezly, je toto možné.

 

           Připuštění je podloženo smlouvou, která Vám zaručí v případě jakéhokoli problému a nezabřeznutí kobylky znovu bezplatné připuštění po celou připouštěcí sezonu 2014 (v tomto případě se platí jen 50,-/krmný den). Při odchodu klisny majitel dostane ihned s sebou připouštěcí lístky.

 

            Připouštěcí poplatek je 3.000,- Kč. Za každý krmný den je účtován poplatek 50,- Kč, který zahrnuje ustájení, čištění a krmení. Kobylky nejsou z bezpečnostních důvodů pouštěny do stáda s našimi koňmi.  

 

V letošním roce bude připuštěn jen omezený počet klisen ! 

 

Nutná dohoda o termínu předem !

 

 

            Moc děkuji všem majitelům koní z připouštěcí sezony 2013 za dobrou spolupráci a tak jako Vy se těšíme na nová hříbátka po Nicovi. Ať jsou všichni krásní, zdravý a puntikatí podle představ majitelů.

            Dobrou a bezproblémovou připouštěcí sezonu Vám všem přeje Jana Hájková