Výstava Mladá Vožice 2012 - výsledky

 

    Všem bych tímto chtěla ještě jednou poděkovat za účast, pomoc a přípravu svých svěřenců na tuto výstavu! Všichni koníci, předvádějící a účastníci této akce byli velice dobře připraveni a musím konstatovat, že se při letošní výstavě na nikoho opravdu nečekalo a výstava měla díky tomu velice klidný a rychlý průběh. Vím, že to sem má spousta lidí opravdu daleko, a proto ještě jednou moc děkuji za Vaši dochvylnost. Na výstavu se nedostavila z rodinných důvodů pouze pani Kunová a jinak zde byli všichni přihlášení vystavovatelé.

    Především bych chtěla poděkovat našim mladým účastníkům, kteří tak jako každý rok poctivě bojovali ze všech sil o to nejlepší umístění. Všem ještě jednou gratuluji k jejich překrásným výsledkům. A nemohu opomenout první v "historii této výstavy" soutěž dospělých, kde patří veliký dík za perfektní účast a bojovnost o první místa! A díky této soutěži vznikla myšlenka na příští rok,  že bude v horní části udělán velký obdelní na klasický vozatajský parkur. Bude zde zachována i soutěž joko v roce letošním, kdy nebude potřeba mít vozík či sulku s sebou a půjde se jen jízda zručnosti na opratích, ale zároveň zde proběhne i soutěž klasická, čímž je vozatajský parkur mezi kužely s míčky. A jelikož jsou všichni od malých koní podnikaví a soutěžně zdatní, tak zde bude i malý parkur opět ve dvou variantách. V první budou koně skákat na vodítku vedle předvádějícího a v druhé kategorii bude parkur klasický sedlový pro děti. A samozřejmě klasická výstava všech plemen a kategorií jako v letošním roce. Opět mohu slíbit, že se kategorie nebudou slučovat ani v případě jednoho koně! A miniappaloosy budou opět rozděleny na A a B.

    A ještě malé upozornění, v příštím roce budou výstavy v Mladé Vožici dvě. A to jedna jarní a druhá již klasická pouťová. Na úvodní stránce je anketa, ve které si prosím vyberte vhodnější den pro uspořádání jarní výstavy. Děkuji.

 

    A upozornění pro chovatele miniappaloos: budeme mít ještě jednu výstavu v tomto dělení a stylu na jaře u pani Markové. Budou zde i soutěže pro děti a samozřejmě klasická výstava i ostatních plemen! Již nyní moc děkujeme Renato! Propozice a přihlášky na tuto výstavu budou samozřejmě ke stažení i na těchto stránkách.

   

     Ještě jednou všem účastníkům moc děkuji za krásný a pohodový průběh letošní výstavy v Mladé Vožici.

                                                                                                                                                                              Jana Hájková

 

Výsledky 2012:     Výsledky - Mladá Vožice 2012.doc (100 kB)
 
Fotografie 2012: https://acro.rajce.idnes.cz/III.rocnik_Pony_v_zamecke_zahrade_mlada_vozice_2012

 

Všechny fotografie lze použít i pro vlastní účely, ale s ponecháním loga acro farm! Pokud máte někdo i další fotodokumentaci, tak prosím o zaslání odkazu a ráda ho zde také umístím. Především SHP a pony do110cm KVH, fotil někdo?

 

!!! Na výstavu je přijhlášeno přes 50 koní !!!

po skončení výstavy bude pan Kozák čipovat a popisovat hříbátka

bude zde možnost zapsání klisen do plemenných knih

 

 

 

Sponzoři výstavy:

Pavel Pazourek a Nicky Vonková - www.royal-liberty.cz

Ilona Uzlová - chov koní miniappaloosa

Helena Cynková Holá - www.statekumerlina.eu

Krmiva Vítův Mlýn - www.krmiva.vituvmlyn.cz

Kamir a Co. - www.vseprofarmu.cz

Táňa Bruková - brukovatana@seznam.cz

FeMi - centrum Pacov s.r.o.

 

 

Výstava v Mladé Vožici 

19. 8. 2012

 

            Dobrý den všem chovatelů, majitelům, ale i příznivcům všech malých koní. Tento článek jsem se rozhodla napsat díky zařizování výstavy v Mladé Vožici na příští rok. Opravdu mile mě opět přijali se vstřícností na městském úřadu, který opět poskytne zámeckou zahradu k uspořádání již III. výstavy s názvem „Pony v zámecké zahradě“. Ale nejvíce mě těší ohlasy veřejnosti, kdy již tuto výstavu berou za tradiční a ptají se natěšení, zda bude i v příštím roce. Z tohoto důvodu bych chtěla poděkovat všem vystavovatelům, kteří se o tuto „tradici“ již zasloužili a výstavy v Mladé Vožici svou účastí podpořili. Všem vystavovatelům patří veliký dík nejen z mé strany, ale i ze strany města, které tuto akci podporuje a vychází v organizaci této výstavy velice vstříc.
            V roce 2012 budou malé, ale příjemné změny pro nás všechny. Tato akce je již brána jako  „tradiční“ pro chovatele, ale i širokou nejen chovatelskou veřejnost. Z tohoto důvodu bude na výstavě již i tisk a bude zde poprvé předán pohár od místostarosty města Mladá Vožice nejsympatičtějšímu koni.
            Ti, kdo nedostanou tento pohár, se mají na co těšit i tak. Posuzovat bude tuto výstavu pan Luboš Kozák (inspektor) a poháry, kokardy i šerpy budou rozdány třeba Vašemu koníkovi. A na děti v soutěžích krom pohárů a stuh čekají opět i drobnosti pro radost z jejich úspěchu.  V příštím roce budou opět soutěžit ve výstavních kategoriích: minihors, miniappaloosa „A“ a „B“, shetland pony standart, shetland pony mini, pony bez původu do 110cm KVH a třídy solid color a multi color. Z dětských soutěží jsou předběžně naplánovány: jízda zručnosti, skákej, běž, veď, slalom okolo barelů - vše možno v maskách a mladý vystavovatel. A nově bude zařazena soutěž „jízda zručnosti na opratích“, kdy koník bude svým majitelem veden na opratích a budou spolu překonávat různé úkoly. K této soutěži nebude potřeba vozík ani sulka. Pro zájemce o zápřež je v měsíci prosinec pořádán vozatajský kurz, takže se nás v této soutěži sejde určitě dost, abychom zúročili své dovednosti se svými koňskými svěřenci. Tyto věci budou ale s dostatečným předstihem v propozicích na tuto výstavu.
            V příštím roce bude ještě jedna malá změna a to v ozvučení této výstavy jako byl ročník první, a proto si můžete připravit krátké upoutávky o vaši stáji, chovu, čím se zabýváte atd. aby se mohla zrovna ta vaše stáj či chov prezentovat i pro návštěvníky, kteří nevědí, co všechno chováte a čím se zabýváte mimo reklam v katalogu.
            Závěrem mě nezbývá, než Vás všechny pozvat na výstavu v Mladé Vožici, která se bude konat dne 19. 8. 2012.
 
Jana Hájková

 

TATO výstava není záležitostí žádného klubu ani svazu, tudíž veškeré startovné nebude rozlišováno zda jste či nejste někde členem !!!! 

 

Pro všechny vystavovatele budou poplatky stejné !